přeskočit k navigaci »

Tady jsem Úvod > Lázně a wellness > Lázeňská léčba v Karlových Varech

Lázeňská léčba v Karlových Varech

Karlovarská lázeňská péče
komplexní, příspěvková, hrazená pacientem...

Karlovarské lázně jsou největší v České republice. Léčí se zde hlavně nemoci zažívacího a pohybového ústrojí a poruchy látkové výměny. Ve městě najdete mnoho lázeňských hotelů a dalších lázeňských zařízení, které vám poskytnou tradiční lázeňskou péči, širokou nabídku wellness programů i jednotlivé procedury. Doporučujeme: Hotel Imperial a Spa Resort Sanssouci

Indikace lázeňské léčby

 • onemocnění zažívacího ústrojí
 • poruchy látkové výměny
 • diabetes
 • dna
 • obezita
 • paradontóza
 • choroby pohybového ústrojí
 • nemoci jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest
 • stavy po onkologických nemocích
 • neurologická onemocnění
 
 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

O karlovarské lázeňská péči

Karlovarská lázeňská léčba se skládá z procedur, používajících k léčbě především minerální prameny. Aby měla terapie smysl, musí trvat alespoň tři týdny. Po příjezdu do lázní provede lékař vstupní prohlídku a předepíše vhodné procedury. Denní rozpis různých masáží, koupelí a pitné kúry se musí přesně dodržovat. Účinky se dostaví zanedlouho.

Do Karlových Varů přijíždějí pacienti za:

 • lázeňskou péčí hrazenou z vlastních zdrojů
 • ambulantní lázeňskou péčí
 • komplexní lázeňskou péčí
 • příspěvkovou lázeňskou péčí

Lázeňská péče hrazená z vlastních zdrojů

V karlovarských lázeňských hotelech a jiných lázeňských zařízeních si lze zajistit léčení, hrazené z vlastních zdrojů. Tato forma lázeňského léčení je k dispozici nejen českým pacientům, ale i cizincům z celého světa. Pacient si sám předem zajistí rezervaci ve vybraném lázeňském zařízení, kde si hradí jak lázeňské procedury, tak i ubytování a stravu z vlastních finančních zdrojů.

Ambulantní péče

Při této formě terapie dochází pacient, pojištěnec českých smluvních zdravotních pojišťoven, na procedury na předpis svého lékaře. Ten může doporučit ambulantní léčbu po úrazech, operacích i při chronických onemocněních. Předepsaná ambulantní léčba je obvykle zcela hrazena zdravotní pojišťovnou. Počet předepsaných procedur se většinou pohybuje kolem 10 a pacient na ně dochází ze svého bydliště.

Komplexní lázeňská léčba

Léčbu doporučí pacientovi, pojištěnci českých smluvních zdravotních pojišťoven, jeho lékař, zpravidla specialista. Ten odešle lékařskou zprávu spolu s návrhem na komplexní léčbu do příslušné pojišťovny. Pojišťovna (resp. revizní lékař) zašle schválený návrh do některého karlovarského lázeňského hotelu. Má-li daná léčebna volné lůžko, oznámí to pacientovi nejdéle 5 dnů před datem určeného nástupu do lázeňského zařízení. Zároveň pacient obdrží další informace týkající se léčení. Pokud není pro pacienta lůžko, přeposílá se návrh do dvou alternativních hotelů. Nástup do lázeňského zařízení se musí uskutečnit do jednoho nebo tří měsíců od podání návrhu – záleží na stupni naléhavosti. Pojišťovna hradí náklady na léčení, ubytování a stravování na standardní úrovni.

 
 

Využijte 20% slevy na vybrané léčebné a medical wellness programy v termínu do 26.6.2019. v Hotelu Imperial» a ve Spa Resortu Sanssouci»

Příspěvková lázeňská léčba

Příspěvkovou léčbu navrhuje ošetřující lékař, který zasílá lékařskou zprávu s návrhem na lázeňskou léčbu pojišťovně. Pokud je návrh schválen revizním lékařem, zasílá jej pojišťovna zpět přímo pacientovi, pojištěnci českých smluvních zdravotních pojišťoven. Ten si sám zvolí lázeňské zařízení, se kterým se zároveň domluví na datu nástupu a dalších podrobnostech.
Nástup do lázní musí proběhnout do šesti měsíců od vystavení návrhu. Pojišťovna hradí pacientovi pouze standardní lázeňskou léčbu, která trvá 21 nebo 28 dní. Ubytování a stravování si vybírá a hradí pacient sám.

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz