přeskočit k navigaci »

Tady jsem Úvod > O Karlových Varech > Karlovy Vary se představují

Karlovy Vary se představují

 

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem ČR.

Historické Karlovy Vary

Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli několika přírodním pohromám se z této doby zachovalo jen málo budov. Většina památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo zlaté časy.

 

Lázeňské Karlovy Vary

Karlovarská lázeňská léčba se postupně vyvíjí a zdokonaluje od založení Karlových Varů až dodnes. Pomáhá uzdravovat pacienty trpící především:

 • onemocněními zažívacího ústrojí
 • poruchami látkové výměny
 • diabetem
 • dnou
 • obezitou
 • paradontózou
 • chorobami pohybového ústrojí
 • nemocemi jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest
 • stavy po onkologických nemocích
 • neurologickými onemocněními
 • apod.
 

Karlovarská lázeňská terapie obsahuje mnoho ozdravných procedur. K léčbě se užívají jak staletími prověřené termální koupele a pitné kúry, tak i moderní metody jako kryoterapie, floating, laserová terapie apod. Klasickou lázeňskou léčbuwellness si můžete vychutnat v karlovarských sanatoriích a lázeňských hotelech. Doporučujeme: Hotel Imperial a Spa Resort Sanssouci

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Kulturní Karlovy Vary

Během celého roku se zde koná nespočet kulturních a sportovních akcí. Mnohé si získaly přízeň karlovarské veřejnosti i turistů. Jednou z nejoblíbenějších společenských událostí je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který každoročně láká příznivce kinematografie z celého světa. Filmy se tu ale jen nepromítají. Díky jedinečnému prostředí a architektuře byly Karlovy Vary využity pro natáčení známých filmů. V poslední době to byl např. James Bond: Casino Royal.

 

Sportovní Karlovy Vary

Díky rozvoji lázeňství a turismu se v Karlových Varech daří a vždy dařilo i sportu. Na konci 19. století zde vzniklo dostihové závodiště. V roce 1904 bylo na kraji města otevřeno první golfové hřiště v České republice a o rok později i tenisový areál se 6 kurty. Kromě výše zmíněných nabízejí Karlovy Vary mnoho dalších sportovních aktivit.

 

Světoznámé Karlovy Vary

K mezinárodní proslulosti lázeňského města přispěly kromě lázní a Mezinárodního filmového festivalu ještě některé karlovarské výrobky. Při vyřčení slov Becherovka, Moser nebo Thun se mnoha lidem jako první vybaví právě Karlovy Vary. Neméně známé a oblíbené jsou i tradiční lázeňské oplatky.

S chutí do Karlových Varů

Tipy na restaurace, kde rozhodně potěšíte své chuťové pohárky.

Restaurant Prague - Nekuřácká restaurace, která nabízí kromě výtečného menu ještě další „lahůdku“. Naskýtá se vám tu prvotřídní podívaná ve formě „SHOW KITCHEN“ - otevřené kuchyně. Příprava jídla se odehrává přímo před zraky hostů.

Smíchovský pavilon - legenda společenského života v Karlových Varech. Jediná, zcela nekuřácká restaurace, v elegantním stylu se zaměřuje na prvorepublikovou kuchyni s důrazem na zvěřinu.

 

Vaše Karlovy Vary

Přidejte se k mnoha milionům turistů, kteří už Karlovy Vary poznali!

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

Uložit

Uložit

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz