přeskočit k navigaci »

Tady jsem Úvod > Výlety > Vycházky po Karlových Varech > Okružní celodenní procházka

Okružní celodenní procházka

 
Vyhlídka Jelení skok

Patříte-li mezi lidi, kteří toho chtějí stihnout co nejvíc, pak je tato procházka přesně pro vás. Provedeme vás všemi významnými kouty Karlových Varů.

Co by vám při procházce nemělo chybět

 • vhodná obuv
 • dostatečná zásoba tekutin, lze nakoupit i po cestě
 • nabité baterky ve foťáku (pro ctitele klasické fotografie platí zásoba filmů)
 • peněžní hotovost na vstupy, jízdné, suvenýry či občerstvení
 • zavazadlo, nejlépe batoh na obě ramena na přenášení lahve s vodou a uložení suvenýrů

Začneme u Muzea Jan Becher v centru, na třídě T.G.Masaryka Exkurze začínají v devět ráno, tak proč nebýt první?! Muzeum se nachází v bývalé výrobně Becherovky. Po prohlídce sklepení, vystavených předmětů a shlédnutí krátkého filmu tu můžete také oblíbený karlovarský bylinný likér zakoupit. Ochutnávku ale nechte raději až na večer.

JAN BECHER MUZEUMProvozní dobaVstupné Kč
T.G.M. 57, Karlovy Vary
rezervace:
tel.: +420 359 578 142
e-mail: vstupenky@jan-becher.com
web: www.becherovka.cz
Po–Ne
9:00–17:00
dospělí: 120,– (v ceně degustace 3 produktů)
studenti a senioři: 60,– (v ceně degustace 3 produktů)
děti do 18 let: 30,– (bez degustace)
rodinné vstupné: 240,– (2 dospělí + 2 děti do 18 let)

Až vyjdete z té krásně provoněné budovy, projděte pasáží nad muzeem a vydejte se směrem do kopce. Ulicí Davida Bechera plynule navážete na ulici Krále Jiřího, která má taky znatelné stoupání. Přibližně 100 m před koncem ulice spatříte v zatáčce stavbu, která svým vzhledem nezapadá mezi okolní převážně secesní vily. Je to pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla. Naproti kostelu, v parku u jezírka, se můžete občerstvit v restauraci Malé Versailles.
Několik metrů za kostelem (na konci ulice) zatočte vlevo. Až po několika krocích dojdete k soše Karla Marxe, točte vlevo ještě jednou. Jděte dolů Sadovou ulicí až do Dvořákových sadů, které leží na břehu řeky Teplé.

Poblíž tohoto krásně upraveného parku, kterému dominuje socha českého skladatele Antonína Dvořáka, najdete několik zajímavých míst: Sadovou kolonádu, dále Vojenský lázeňský ústav a Lázně III.

Od Lázní III pokračujte po korzu směrem k jedné z nejvýznamnějších staveb Karlových Varů.
Za okamžik dorazíte k největší, neznámější a nejoblíbenější karlovarské kolonádě – Mlýnské kolonádě. Strop této mohutné stavby nadnáší 124 sloupů. Mezi nimi vyvěrá 5 minerálních pramenů.

Držte se stále na stejném břehu a vejděte do ulice mezi baráčky (na chvíli z očí ztratíte řeku). Než dojdete k další zastávce, minete obchody se suvenýry, sklem, šperky apod.

Po chvíli dojdete k dalším třem kolonádám. Vpravo stojí Tržní a nad ní Zámecká kolonáda. Přes ulici na kolonádě Vřídelní tryská nejvydatnější a nejteplejší pramen Karlových Varů - Vřídlo.

 • Z karlovarského žulového podloží tryská Vřídlo, gejzír o teplotě 72 °C. Můžete si zde koupit suvenýry, ochutnat vřídelní vodu, občerstvit se nebo prohlédnout část karlovarského podzemí a během exkurze do Podzemí Vřídla se dozvědět něco o pramenech.
 • Nad Vřídlem stojí barokní kostel sv. Máří Magdalény. Denně se zde slouží bohoslužby, při kterých si můžete prohlédnout krásný interiér a ve Vřídelní kolonádě také domluvit prohlídku podzemní krypty kostela.
 • Zámecká kolonáda se dělí na 2 části, kolonádu Horního a Dolního pramene. Na kolonádou si všimněte Zámecké věže - jediné vzpomínky na původně gotický hrádek císaře Karla IV.
 • Tržní kolonáda ukrývá kromě pramenene Karla IV. a Tržního ještě reliéf popisující objevení prvního pramene.

Od Tržní kolonády pokračujte ve své cestě. Jste stále na stejné straně řeky, kterou lemují krásné kavárničky a hotely.

 • Těsně před zatáčkou na druhé straně Teplé stojí budova Karlovarského muzea, ve které si můžete projít stálou expozici (dějiny Karlovarska, lázeňství atd.). Běžte se podívat na jedinečné exponáty a poučte se o dějinách největšího českého lázeňského města.
Muzeum Karlovy VaryProvozní dobaVstupné Kč
bývalá budova okr. hejtmanství
Nová louka 23, Karlovy Vary
tel.: +420 353 226 252
St–Ne
9:00–12:00 a 13:00–17:00
(stálá expozice, výstavy)
dospělí 60,–
dětí 30,–
rodina 120,–

Pokračujte podél řeky až ke Grandhotelu Pupp. Dříve než si tento luxusní hotel začnete prohlížet, vejděte do Mariánské uličky a svezte se lanovkou k rozhledně Diana. Z té si užijete nejhezčí výhled na Karlovy Vary.

Odtud se můžete po oblíbených lesních stezkách projít na vyhlídku Jelení skok, k soše kamzíka, nebo na vyhlídku Karla IV. Zpátky do města se dostanete buď po lesních cestách, nebo zase lanovkou.

Za Grandhotelem Pupp na druhé straně řeky stojí pozoruhodná budova Císařských lázní a kousek za ní evangelický kostel. Od Puppu pokračuje vaše vycházka Goethovou stezkou kolem busty J. W. Goetheho a Galerie umění. Zde se setkáte s díly českých i zahraničních umělců.

Galerie umění Karlovy VaryProvozní doba
Goethova stezka 6
Karlovy Vary
tel: +420 353 224 387
fax: +420 353 224 388
info@galeriekvary.cz
www.galeriekvary.cz
Út–Ne
10:00–17:00

Galerie pravidelně pořádá kulturní a vzdělávací akce pro veřejnost.
V těchto případech se může provozní doba lišit.
 

Každou první středu v měsíci je vstup na všechny výstavy ZDARMA.

Od galerie dojdete Goethovou stezkou k výletní restauraci Poštovní Dvůr. Cestou minete pomník Friedricha Schillera a o kousek dál sochu Bedřicha Smetany. V příjemném prostředí restaurace Poštovní Dvůr z roku 1791 můžete posedět nad šálkem dobré kávy a dopřát svým nohám odpočinek.

Pokud už jste odpočatí, vyjděte na ulici (Slovenská) před Poštovní Dvůr a běžte po proudu řeky k Parkhotelu Richmond.

 • Asi 350 m od Poštovního Dvora, stojí Parkhotel Richmond. Kromě toho, že je hotel sám poutavý svou klasicistní architekturou, najdete mnoho dalších zajímavostí v jeho parku. Socha jelena, altán s pramenem Štěpánka, Japonská zahrada a pomníky polského básníka A. Mickiewicze i německého skladatele L. V. Beethovena.

Od Richmondu pokračuje vaše cesta po Slovenské ulici na zastávku městských autobusů Richmond. Odtud se vyvezte na zastávku Libušina. Až vystoupíte, dáte se doleva k hotelu Imperial. Lázeňský hotel Imperial z roku 1912 vás jistě ohromí svou velikostí a krásou. A až se vynadíváte, sejděte krásným hotelovým parkem po cestě ke stanici lanovky Imperial, odkud dojedete na Divadelní náměstí.

Vraťte se cca 100 m proti proudu řeky a prohlédněte si nedávno zrekonstruované Městské divadlo, třeba mají na programu něco, na co se večer s chutí zajdete podívat.
Nyní běžte už po proudu řeky, projděte mezi vám již známými kostelem sv. Máří Magdalény a Vřídelní kolonádou. Pokračujte po toku řeky, dokud na protějším břehu neuvidíte Lázně III. V tom místě odbočte vpravo. Za knihovnou uvidíte cestu po ochozech k bazénu hotelu Thermal. Z teras se můžete rozloučit s překrásnou lázeňskou zónou a z výšky se podívat na místa, u kterých jste před okamžikem stáli.
Nyní sejděte druhou stranou za Thermal, přejděte řeku přes Poštovní most.

Vyjděte na třídu T. G. Masaryka, která je významným obchodním centrem města. Najdete tu mnoho butiků, restaurací apod. Až dojdete k fontáně nad Mc’Donalds, jděte doprava dolů. Před odbočkou do Zeyerovi ulice na pravé straně stojí Národní dům. Nyní pokračujte Zeyerovou ulicí dolů k Městské tržnici, u které sídlí autobusové nádraží MHD.
A to je konec přátelé. Jestli máte za dnešní den procházek málo, můžete využít MHD a vyjet si směrem k jedné z karlovarských rozhleden. Kde bude konečná tohoto výletu záleží jen na vás.

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz