přeskočit k navigaci »

Tady jsem Úvod > O Karlových Varech > Památky a významná místa > Rozhledny a vyhlídky v Karlových Varech > Doubská hora, Svatý Linhart (609 m n. m.)

Doubská hora, Svatý Linhart (609 m n. m.)

 

Rozhledna Doubská hora byla postavena na nejvyšším místě v Karlových Varech jako třetí v pořadí. První dřevěný “vyhlídkový altán” tu byl postaven roku 1845. Po požáru lesa, který zachvátil i vyhlídku byla rozhledna obnovena - vznikla nová kamenná rozhledna, k níž brzy přibyla i kavárna. V roce 1904 se však přistoupilo z bezpečnostních důvodů ke zbourání celého objektu. Dnešní rozhledna vznikla roku 1905 jako moderní reprezentativní objekt s kavárnou, terasou a tanečním sálem.

V roce 1995 proběhla celková rekonstrukce budovy a vznikl zde hotel s názvem Aberg. Vyhlídka ve věži od té doby sloužila jako hotelové apartmá a její návštěva byla možná jen v tom případě, že apartmá nebylo obsazené.

 

Hotel a rozhledna jsou momentálně mimo provoz.

Svatý Linhart

Blízké okolí rozhledny na Doubské hoře je jako stvořené k procházkám. Doporučujeme vydat se po Sovově stezce ke kapličce sv. Linharta a nedaleké zřícenině románského kostela sv. Linharta. Dříve vyhlášená výletní restaurace Svatý Linhart je bohužel také mimo provoz. Připravuje se ale projekt na její obnovení.

K rozhledně na Doubské hoře se nejlépe dostanete autem směrem na Plzeň a Březovou. Z hlavní silnice sjedete asi 400 m za viaduktem k výletní restauraci Svatý Linhart. Tam zanechte auto a dojděte si asi 1200 metrů po Tuhnické stezce.

Můžete využít také vlak (vlaková stanice Karlovy Vary - Březová, dále pěšky Sovovou stezku k Svatému Linhartu a dále po Tuhnické stezce).

Další možnost je dojet MHD bus č. 6 na zastávku Svatošská. Ze zastávky se vraťte asi 130 m a zahněte vpravo do ulice K Linhartu, dojděte na její konec, kde se napojíte na Doubskou stezku, ze které potom odbočíte na stezku Tuhnickou. Od restaurace Svatý Linhart je cesta stejná jako v předchozích případech.

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 

Kontaktní údaje

Adresa: Sovova stezka 887, Karlovy Vary

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz