přeskočit k navigaci »

Tady jsem Úvod > O Karlových Varech > Památky a významná místa > Lázeňské historické budovy > Císařské lázně - Lázně I

Císařské lázně - Lázně I

 

Císařské lázně, nazývané též Lázně I, najdete naproti Grandhotelu Pupp. Autory této majestátní stavby s půdorysem ve tvaru U jsou vídenští architekti Fellnerr a Helmer, kteří postavili Císařské lázně v duchu renesance s prvky antické architektury. Obdivuhodné je nejen architektonické řešení stavby, ale také štuková, malířská i sochařská výzdoba.

Císařské lázně patřily k nejmodernějším a zároveň nejluxusnějším zařízením své doby. Svým klientům přinášely veškerý potřebný komfort a moderní technické vybavení. Kromě moderních lázeňských kabin s vlastní převlékárnou, sociálním zařízením, sprchou a vanami pro rašelinné a minerální koupele byly Císařské lázně vybaveny prostornou tělocvičnou s 64 tělocvičnými zařízeními na elektrický pohon. K dalším procedurám, provozovaným v Císařských lázních, patřily různé masáže, parní a horkovzdušné lázně, lázně se studenou vodou, proudící lázně na nohy, sedací lázeň, elektroléčba apod.

Krásné prostory Císařský lázní, od roku 1918 nazývaných jako Lázně I, bohužel léta chátrají. Budova je veřejnosti zpřístupněna jen výjimečně v rámci různých společenských akcí. V současné době se připravuje kompletní rekonstrukce, díky níž by mělo z chátrající lázeňské budovy vzniknout moderní víceúčelové společenské a kulturní centrum. Kromě záchrany významné památky by měla rekonstrukce přinést nové prostory pro pořádání koncertů, výstav a různorodých společenských akcí. Dočkat bychom se měli i vybudování expozice Historie lázní a lázeňství a Historie Mezinárodních karlovarských filmových festivalů.

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 

Kontaktní údaje

Adresa: Mariánskolázeňská 360/2, Karlovy Vary

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz