přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » Zahájení lázeňské sezony 2019

Zahájení lázeňské sezony 2019

 

02.05.2019

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

Karlovy Vary zahájí novou lázeňskou sezónu tradičně v prvním květnovém týdnu. Třídenní slavnosti oživí ve dnech 3. až 5. května celé centrum města a také lázeňské lesy. Veřejnosti se poprvé po kompletní rekonstrukci otevře věhlasná Goethova vyhlídka.

Celý program bude postaven na tradičních prvcích jako je žehnání pramenům, průvod družiny Karla IV. městem, vyhlášený řemeslný jarmark, nebo Jarní porcelánové slavnosti. Chybět nebude populární hraná prohlídka města v provedení Pouličního divadla Viktora Braunreitera letos na téma Karlovarská léčba. Nedělní část bude zaměřena zejména na děti.

Od pátku do neděle se na podiích, kolonádách, pěších zónách nebo v parcích představí desítky regionálních umělců i hvězdy české hudební scény, například 4TET s Jiřím Kornem nebo skupina Poetika. Všechna pouliční představení budou přístupná zdarma.

V předvečer slavnostního víkendu bude vernisáží zahájena výstava Společně do UNESCO, která v prostorách Vřídelní kolonády představí města, která se společně s Karlovými Vary ucházejí o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. Ve Dvořákových sadech bude instalována výstava Kreslený humor z Františkových Lázní.

Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech patří mezi vrcholy v kulturně-společenském kalendáři města. Ani v letošním roce si ho nenechají ujít významní hosté z řad velvyslanců, členů vlády a parlamentu, přijedou zástupci českých měst a také delegace partnerských měst ze zahraničí. V rámci slavnostního večera v divadle budou vybraným osobnostem předána nejvyšší městská ocenění – čestné občanství a cena města.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz