přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » V Karlových Varech právě začal 53. Mezinárodní filmový festival

V Karlových Varech právě začal 53. Mezinárodní filmový festival

 

29.06.2018

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

53. Mezinárodní filmový festival právě začal a už nyní představil některá zvučná jména zahraničních hostů, která budou k vidění ve festivalových ulicích Karlových Varů.

Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na 53. ročníku MFF KV herec, režisér, scenárista, producent a hudebník Tim Robbins, držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka (Mystic River, 2003) a oscarové nominace za nejlepší režii filmu Mrtvý muž přichází (Dead Man Walking, 1995). Na festivalu uvede Tim Robbins své dva autorské filmy Bob Roberts a Kolébka ve větru. Karlovarskému publiku se však představí také jako hudebník na speciálním koncertě ve středu 4.7.2018 v Městském divadle s kapelou Tim Robbins and The Rogues Gallery Band. V sobotu 30.6.2018 Tim Robbins osobně uvede v Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je dlouhodobě v hodnocení filmových databází zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.​

Karlovarský festival pokračuje v tradici oceňování zásadních osobností světové kinematografie, jako jsou např. režiséři William Friedkin, Jerry Schatzberg nebo Ken Loach či scenárista Paul Laverty. Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na letošním karlovarském festivalu, scenárista, producent a režisér Barry Levinson. Držitel Oscara za režii a pěti dalších oscarových nominací Barry Levinson ve své autorské i režijní tvorbě mimořádným způsobem kombinuje osobní příběhy s často satirickým pohledem na společnost a jeho filmy zásadním způsobem ovlivnily řadu mladých filmařů.

Hostem slavnostního zakončení MFF KV bude britský herec Robert Pattinson. V průběhu večera převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, prostřednictvím které festival ocení jeho výraznou hereckou spolupráci na zásadních filmech současných režisérských veličin autorského filmu.​

Tento jedinečný filmový svátek se bude konat od 29. června do 7. července 2018 a kromě filmových hvězd nabídne opět spoustu filmů od nejrůznějších režisérů z celého světa, bohatý doprovodný program, koncerty a party konající se po celém městě.

Hlavním centrem karlovarského filmového festivalu bude opět hotel Thermal, filmové projekce a doprovodné akce budou probíhat po celých Karlových Varech.

Na MFF Karlovy Vary soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích a jsou hodnoceny odbornou i diváckou porotou. MFF Karlovy Vary je ve své kategorii jedním z mála festivalů otevřených laické veřejnosti. Nejlepší film je oceněn Křištálovým glóbem na slavnostním zakončení festivalu. Ceny se rozdávají také za nejlepší režii, ženský a mužský herecký výkon a mnohé další. Každoročně se po červeném koberci projde řada významných osobností.

Doprovodný program MFF KV »

Filmy na MFF KV »

Přehled všech vybraných doprovodných akcí spolu s programem filmů naleznete na www.kviff.com.

Uložit

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz