přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » Divadelní náměstí zkrášlí socha Karla IV.

Divadelní náměstí zkrášlí socha Karla IV.

 

31.01.2022

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

Majestátní jezdecká socha Karla IV. z dílny akademického sochaře Michala Gabriela by se měla stát dominantou Divadelního náměstí.

Jedná se o projekt, u jehož zrodu stál karlovarský Rotary Club, který v lednu 2017 uspořádal soutěž v souvislosti s oslavou 700 let od narození Karla IV. Ze 13 návrhů od 12 výtvarníků vybrala odborná porota návrh prof. akad. sochaře Michala Gabriela a doporučila návrh k realizaci.

Prostředky na výrobu sochy se snaží získat prostřednictvím veřejné sbírky na jejich webu. Do dnešního dne se jim podařilo vybrat více než 2,5 milionu korun z potřebných osmi miliónů. Další finance chce Rotary Club Karlovy Vary získat na plese pojmenovaném "Vary Karlovi", který se měl původně uskutečnit 19. února 2022 v Grandhotelu Pupp, ale z důvodu nepříznivé koronavirové situace je přeložen na 9. dubna 2022.

V rámci plesu se také uskuteční dražba uměleckých děl, která věnovali regionální tvůrci v rámci projektu Karlovarský salon 2020. Dražbu povede karlovarský rodák, herec a moderátor Aleš Háma. Dalšími hvězdami plesu budou Monika Absolonová, Ilona Csáková, Josef Vágner a Petr Kolář. Vstupenku můžete zakoupit na webu https://jezdeckasocha.enigoo.cz v hodnotě od 990 Kč až po 5000 Kč.

Koncepce díla představuje klasickou pomníkovou realizaci v podobě jezdeckého monumentu. Socha je sestavena z 280 dílů 10mm silného ocelového plechu. Výška díla včetně soklu bude 5,6 m s odhadovanou váhou okolo 30 tun.

Odhalení sochy je plánované na letošní rok, v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezony, tedy o víkendu od 6. do 8. května 2022.

V souvislosti s instalací sochy proběhnou v prostranství parku na divadelním náměstí také další nutné úpravy.

Více o projektu Jezdecká socha Karla IV. naleznete na webu www.jezdeckasocha.cz

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz