přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary již v plném proudu

46. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary již v plném proudu

 

05.07.2011

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Zuzana Janecká

 

První červencový týden patří v Karlových Varech tradičně Mezinárodnímu filmového festivalu. Celý týden se nese ve znamení filmových hvězd a davů milovníků kinematografie, sjíždějících se do lázeňského města ze všech koutů světa. Festival provází slavnostní atmosféra, také trochu soutěžního napětí, při promítání nových snímků, všude panuje skvělá nálada, zábava v plném proudu - zkrátka jeden velký večírek.

Velký sál hotelu Thermal patřil v páteční 1. červencový večer celebritám české i mezinárodní filmové scény. Po červeném koberci se jako první významní hosté MFF prošli americký herec Burt Young, režisér Cary Joji Fukunaga, český prezident Václav Klaus se svojí chotí Livií a hlavní hvězda večera a snad i celého festivalu, Dame Judy Dench, britská divadelní a filmová herečka. Charisma této dámy ovládl celý slavností večer a nese se i dalšími dny velkého filmařského týdne.

Společně s režisérem Fukunagou přijeli představit zahajovací film Jana Eyrová”, který mohli shlédnout i běžní návštěvníci festivalu v nově otevřeném Letním kině.
Zahajovací večer se letos nesl v duchu příletu mimozemských civilizací. Celým večer pak provázel, jako každoročně, Marek Eben.

K maximální slavnostní atmosféře přispělo při zahajovacím ceremoniálu ocenění Judy Dench, za mimořádný přínos světové kinematografii. Křišťálový globus převzala tato velká dáma hereckého umění, oceněná Řádem britského imperia, z rukou prezidenta festivalu, Jiřího Bartošky. Podívejte se na rozhovor s Judy Dench>>

Noční oblohu po úvodním večeru rozzářil ještě krásný ohňostroj, kterému přihlíželi davy filmových nadšenců každého věku.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz