přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » Becherplatz je novou zážitkovou destinací v Karlových Varech

Becherplatz je novou zážitkovou destinací v Karlových Varech

 

12.11.2012

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

Ve středu 31. října 2012 byl slavnostně otevřen multifunkční prostor Becherplatz. Becherplatz vznikl přestavbou bývalé továrny karlovarské Becherovky v samém centru Karlových Varů.

V budovách na začátku třídy T. G. Masaryka, kde se desítky let vyráběl známý 13. pramen (Becherovka) Karlových Varů, vzniklo nové centrum karlovarského života, kde se návštěvníci přenesou v čase do 19. století. Becherplatz turistům a obyvatelům Karlových Varů nabízí kulinářské a odpočinkové aktivity a zároveň oživil tradici místního pivovaru Karel IV.

Začátek rekonstrukce bývalé továrny Becherovky byl zahájen v létě roku 2011, kdy navazoval na dokončenou přestavbu sklepních prostor Jan Becher Muzea. Celý proces rekonstrukce trval více jak rok a byl dokončen v září 2012.

V Karlových Varech vznikl jedinečný prostor, který propojil ulice T. G. Masaryka a Dr. Davida Bechera a svým vzhledem citlivě navozuje atmosféru starobylého náměstí z 19. století. Návštěvníci Becherplatzu si mohou odpočinout ve stylové kavárně a navštívit originální sklepní restauraci a pivovar Karel IV. Suvenýry nabízí několik obchůdků na náměstí. Do Becherplatzu byla také přemístěna prodejna vstupenek a vchod do Jan Becher Muzea, jehož návštěva tu začíná i končí. Zároveň nechybí nová prodejna muzea připomínající dobovou apotéku.

Na přestavbě se podílelo přes 50 dodavatelů z celé České republiky, kteří pomocí klasických materiálů a nejnovějších technologií dokázali vytvořit autentickou dobovou atmosféru. Architekti například využili 150 let staré dubové sudy, v nichž dříve zrála Becherovka, k obložení stěn a podlah v prostorách restaurace, kde byly rovněž obnoveny původní, historicky cenné kamenné klenby a podlahy. V restauraci je k vidění také část slavného Becherovodu.  

Při návštěvě Becherplatzu, který je celý včetně Jan Becher Muzea bezbariérový, mohou hosté v horní části, tedy na náměstí, zavítat do kavárny Kaffee Magazín, prodejny suvenýrů a obchodu Jan Becher Muzea. Při výstavbě Becherplatzu bylo také myšleno na současné požadavky návštěvníků, proto na náměstí najdou i směnárnu či bankomat.

Ve sklepní části Becherplatzu se nachází restaurace a pivovar Karel IV. Restaurace s kapacitou 150 míst nabízí moderní českou kuchyni s vlastními výrobky. V restauraci jsou umístěny speciální dřevěné kádě s rybami a restaurační bar nabízí širokou škálu nealkoholických a alkoholických nápojů včetně Becherovky, velký výběr moravských i zahraničních vín a vlastní kávu Kaffee Magazín.

Pivovar Karel IV nabízí světlé pivo 11°, plzeňského typu, nepasterované, vařené dle původní receptury z moravských sladů a českých chmelů, které pivu dodávají silnější hořkost. Dále nabízí nefiltrované a nepasterované polotmavé pivo 12°, silnější tmavé pivo 13° a Speciál 15° s delší dobou zrání. Raritou se pro hosty jistě stane pivo vyzrálé v dřevěných sudech, které se dříve používaly na zrání Becherovky.

Otevírací doba

Náměstí Becherplatz - denně od 9.00 hod. do 20.00 hod.

Restaurace - denně od 11.00 hod. do 24.00 hod.

Jan Becher Muzeum - od 9.00 hod. do 17.00 hod.


 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

Soubory ke stažení

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz