přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » 51. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

51. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

 

23.06.2016

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

Mezinárodní filmový festival se připravuje na svůj 51. ročník a už nyní představil některá zvučná jména zahraničních hostů, která budou k vidění ve festivalových ulicích Karlových Varů.

Hlavní hvězdou je významný držitel dvou oscarových nominací, významný filmový a divadelní herec  Willem Dafoe, který do Karlových Varů přijede převzít nejvyšší ocenění - Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. MFF Karlovy Vary uvede jako poctu Willemu Dafoeovi snímek Abela Ferrary Pasolini (2. 7., 22:30, Velký sál hotelu Thermal) a Scorseseho drama Poslední pokušení Krista (3. 7., 23:00, Letní kino). Dalším významným hostem festivalu bude americký scenárista, režisér a producent Charlie Kaufman, držitel Oscara za scénář k filmu Věčný svit neposkvrněné mysli. Kaufman v Karlových Varech převezme od Jiřího Bartošky cenu prezidenta festivalu.

V rámci nesoutěžní sekce Horizonty uvede MFF Karlovy Vary nový snímek režiséra Pedra Almodóvara Julieta. Projekci filmu osobně doprovodí dvě představitelky titulní role Adriana Ugarte a Emma Suárez.

Tento jedinečný filmový svátek se bude konat od 1. do 9. července 2016 a kromě filmových hvězd nabídne opět spoustu filmů od nejrůznějších režisérů z celého světa, bohatý doprovodný program, koncerty a party konající se po celém městě.

Hlavním centrem karlovarského filmového festivalu bude opět hotel Thermal, filmové projekce a doprovodné akce budou probíhat po celých Karlových Varech.

Festival slavnostně zahájí světová premiéra filmu Anthropoid  za účasti velké tvůrčí delegace. Snímek o atentátu na Heydricha uvedou herci Jamie Dornan a Toby Jones, Aňa Geislerová, Alena Mihulová a Václav Neužil, Marcin Dorocinski a scenárista a režisér Sean Ellis.

Na MFF Karlovy Vary soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích a jsou hodnoceny odbornou i diváckou porotou. MFF Karlovy Vary je ve své kategorii jedním z mála festivalů otevřených laické veřejnosti. Nejlepší film je oceněn Křištálovým glóbem na slavnostním zakončení festivalu. Ceny se rozdávají také za nejlepší režii, ženský a mužský herecký výkon a mnohé další. Každoročně se po červeném koberci projde řada významných osobností. 

Přehled všech vybraných doprovodných akcí spolu s programem filmů naleznete na www.kviff.com.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz