přeskočit k navigaci »

Rozhledna Diana (547 m n. m.)

 

Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Ta jezdí v intervalech po 15 minutách. Jízda k rozhledně lanovkou trvá přibližně 3 minuty, na pěší túru si vyhraďte asi půlhodinu.

Lanová dráha Diana má spodní nástupní stanici na "Staré louce" u Mariánské uličky, jen pár metrů od Grandhotelu Pupp, mezistanici "Jelení skok" a výstupní řídící stanici "Diana".

Na ochoz rozhledny Diana, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech. Za krásného počasí je údajně vidět až do vzdálenosti 70 km. Kam dohlédne vaše oko, můžete ZDARMA vyzkoušet denně.

 

Provozní doba lanové dráhy a rozhledny Diana

Provozní dobalanová dráhalesní restaurace a kavárna
listopad - březen 9:00 - 17:00 11:00 - 17:00
duben a říjen 9:00 - 18:00 11:00 - 18:00
květen - září 9:00 - 19:00 11:00 - 19:00

K rozhledně náleží také restaurace Diana s příjemnou lesní terasou. Menu restaurace tvoří široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a teplé i studené kuchyně. Pro hosty je v letních měsících připravena také cukrárna s fresh nápoji. Děti si určitě oblíbí místní “minizoo”. Najdou tu poníky, kamerunské kozy, čínská prasátka a pávy. V roce 2015 byla v podloubí restaurace otevřena nová atrakce "Motýlí dům". Návštěvníci tak mohou mezi volně poletujícími motýly pozorovat téměř 30 druhů motýlů z různých koutů světa.

Okolí rozhledny Diana je přímo stvořené pro příjemné lázeňské vycházky. K dispozici tu jsou upravené lesní stezky, celá řada odpočívadel v podobě altánů, krásná příroda a další lákadla. Nejbližším okolím Diany vede hned několik lesních cest, např.: Cesta přátelství, Marxova pěšina, Ruselova cesta, Fibichova stezka atd. Projděte se odtud lesem třeba k Jelenímu skoku, který je odsud vzdálen něco přes 1 km, nebo na druhou stranu k vyhlídce Karla IV.

Jízdní řád lanovky Diana >>

Ceník lanovky Diana >>

 

 

Přijeďte do Karlových Varů za léčením a objevte léčivou sílu termálních pramenů.

Nabídka lázeňských programů »

Nabídka wellness programů »

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 

Vstupné

Zdarma

 

Kontaktní údaje

Adresa: Vrch přátelství 5/1, Karlovy Vary

 
 
 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz