přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech 2017

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech 2017

 

04.05.2017

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

Záhájení lázeňské sezony proběhne v Karlových Varech ve dnech 5.5. - 7. 5. 2017

Jarní oslavy pohltí celé Karlovy Vary. Program zahájení lázeňské sezony se bude odehrávat na lázeňských kolonádách, v lázeňských parcích, lesích i koncertních sálech. Program nabídne společenské a kulturní akce, koncerty, výstavy i zajímavá setkání. Kromě tradičního programu v podobě svěcení lázeňských pramenů a historického průvodu městem v čele s králem Karlem IV. se můžete těšit i na řadu novinek.

Během zahajovacího víkendu v Karlových Varech můžete navštívit řemeslný jarmark, různé koncerty a další kulturní vystoupení i společenské akce. Slavnosti probíhají na mnoha místech lázeňského města: třída T. G. Masaryka, prostranství před hlavní poštou a hotelem Thermal, Mlýnská kolonáda, Grandhotel Pupp a mnoha dalších.

Součástí oslav otevření lázeňské sezony budou také Porcelánové trhy před Grandhotelem Pupp.

Aby vám nic neuniklo, přinášíme přehled nejlákavějších akcí a kompletní program Zahájení lázeňské sezóny 2017 ke stažení níže.

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ PÍSKOVÉ SOCHY „VARY V POHYBU“ | pátek 16:30 – Mlýnská kolonáda

Sochař Tomáš Bosambo vytvoří před Mlýnskou kolonádou sochu inspirovanou mottem „VARY v pohybu“, což je téma celé letošní sezóny a odkazuje na události, které v průběhu roku rozpohybují město – půlmaratón, karneval, premiérový světový pohár v triatlonu a další. Dílo budou tvořit tři figury inspirované sochami z horní části Mlýnské kolonády.

OTEVŘENÍ NOVÉ TRASY PŘÍRODNÍHO LANOVÉHO CENTRA SV. LINHART | pátek – sv. Linhart

Lázeňské lesy Karlovy Vary rozšiřují Přírodní lanové centrum sv. Linhart o trasu střední obtížnosti. Je přístupná dětem od 6 let i dospělým, zahrnuje 14 překážek, je instalována ve výšce 2 – 3 metry.

VARY V PARUCE | pátek 19:00 – Infocentrum města, Lázeňská 14

Hraná prohlídka města v podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera, tentokrát na téma „co se dělo ve městě v době baroka“.

PANTOKINE | pátek na Mlýnské kolonádě, sobota na TGM u pošty, vždy v časech 21:30, 22:30, 23:30

Představení Pantokine souboru Cirque Garuda ohromí diváky spojením prvků akrobacie, experimentálního žonglování a tance s interaktivní projekcí. Žonglérská čísla a akrobatické choreografie se odehrají uprostřed abstraktních animací, které vznikají pohybem tanečníků. Skupina Cirque Garuda jedinečným konceptem propojujícím nový cirkus s audiovizuální show odvypráví poetický příběh. Show bude přístupná zdarma, a to v pátek večer na podiu na Mlýnské kolonádě, v sobotu na podiu na třídě TGM. (Více o projektu na http://www.cirquegaruda.cz/(link is external).)

ŽEHNÁNÍ PRAMENŮM | sobota 10:00 – Mlýnská kolonáda

Tradičního ceremoniálu žehnání karlovarským pramenům se ujme apoštolský nuncius Monsignore Giuseppe Leanza.

PRŮVOD KARLA IV. | sobota 15:00 – Letní kino – Smetanovy sady

Tradiční průvod městem s ukázkou lovu dravých ptáků u letního kina a historickým ležením ve Smetanových sadech. V parku u Alžbětinských lázní budou připraveny dobové atrakce – historický kolotoč, molitanová bitva, jízda na sudech, lukostřelba….

VÝSTAVA SLAVNÍ NÁVŠTĚVNÍCI KARLOVÝCH VARŮ | od soboty 10:00 – Zámecká věž

Výstava pro produkci Studia Barrandov představí prostřednictvím figurín, rekvizit a panelů s textem slavné návštěvníky města. K vidění budou např. Karel IV., Marie Terezie, Josef II., Sisi, Goethe, Beethoven a další. Výstava potrvá do konce roku a přístupná bude každý den kromě pondělí od 10 do 16 hodin. Přístupné bude rovněž gotické sklepení Zámecké věže. Vstupné 25,- Kč.

KSO UVÁDÍ JAROSLAVA UHLÍŘE | sobota 19:30 – Grandhotel Ambassador Národní dům

Koncert pro rodiny s dětmi. Jaroslav Uhlíř představí své známé filmové a dětské hity, v několika skladbách ho doprovodí KSO. Vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu pro dospělé s dětmi. Vstupné: 1 dospělý + 1 dítě 200 Kč, každé další dítě 50. Dospělí za 200 korun.

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI | neděle 13:00 – před Thermalem

Atrakce a soutěže pro děti na prostranství u Thermalu, u pošty vystoupí interpreti populární mezi teenagery – Jakub Děkan a skupina Mirai.

KONEC STRAŠIDEL VE SVATOŠSKÝCH SKALÁCH | neděle 17:00 – Dvořákovy sady

Ukázka nového kusu Činohry Karlovarského městského divadla

SINATROVSKÉ SLAVNOSTI | neděle 17:00 – sv. Linhart

Třetí ročník tradičního swingového koncertu v lázeňských lesích na Linhartu. V místě je zajištěno parkování, návštěvníky koncertu také na místo dopraví speciální autobusová linka. Z konečné linky č. 6 v Doubí vyjíždí v 16:00, 16:30 a 17:00, opačným směrem potom v 18:35, 19:00 a 19:30.

ŘEMESLNÝ JARMARK | pátek – neděle – Smetanovy sady

Zhruba 40 stánků nabídne originální řemeslné výrobky, k vidění budou ukázky historických řemesel, chybět nebudou tvořivé dílny pro děti a občerstvení, např. ve staročeské krčmě.

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz