přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » Pozorovací lávky v Karlových Varech

Pozorovací lávky v Karlových Varech

 

07.11.2015

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Redakce

 

V karlovarských lesích můžete kromě návštěvy romantických dřevěných vyhlídek, altánků a odpočívadel projít také nedávno vzniklou naučnou stezkou s pozorovacími můstky a chodníky.

Naučná stezka a areál byly vybudovány v rámci projektu „Příroda spojuje – Sv. Linhart“, který byl podpořen z operačního programu přes hraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013. 

Historický lesní objekt svatý Linhart spolu s oborou tak tvoří vzdělávací areál zaměřený na ochranu životního prostředí. Budova slouží také jako návštěvnické a informační centrum s galerií. V současné době je zde instalována výstava fotografií z průběhu rekonstrukce a výstavby objektu.

Obora se rozkládá na 70 hektarech a je rozdělena do tří částí. V první části u Linhartu můžete pozorovat jeleny sika Dybowského, v prostřední části daňky skvrnité evropské a v poslední části prase divoké. Celou přírodní scenérií vás provede naučná stezka dlouhá cca 5 km osázená tabulemi s informacemi o zvěři žijící v lesích a flóře.

V roce 2015 byl také realizován projekt "Příroda spojuje – život stromů", v rámci kterého byla vybudována menší cesta v korunách stromů (nejvyšší bod je 15 m nad zemí) s pozorovatelnou jelenů.

Pozorovatelna u Linhartu

Účelem pozorovatelny u Linharta je zajistit výhled na zvěř pasoucí se na přilehlém palouku. Úroveň vyhlídkové plošiny je cca 4,30 m nad terénem. Pozorovatelna je zastřešená.

Zvěř: jeleni sika Dybowského

Pozorovací lávka u Lučních rybníků

Celková délka lávky je 538,6 m.

Zvěř: daněk skvrnitý, prase divoké

Pozorovací lávka u Fibichovy chaty

Jedná se o mnohapolovou dřevěnou lávku cca 2,0 až 2,6 m nad terénem. Celková délka lávky je 210 m.

Zvěř: prase divoké

 

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz