přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality » Aktuality » 46. ročník MFF KV je už minulostí

46. ročník MFF KV je už minulostí

 

12.07.2011

zařazeno v kategorii: Aktuality | autor: Zuzana Janecká

 

46. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je úspěšně za námi. Hutnou filmovou masáž si do lázeňského města přijelo dopřát na 12 033 akreditovaných návštěvníků ať už z řady profesionálů či běžných návštěvníků. Všech 199 hraných a dokumentárních snímků, uvedených na 413 filmových představeních, shlédlo nakonec 126 302 diváků. Letošní MFF KV byl tedy opravdu úspěšný.

A jak dopadlo hodnocení soutěžních snímků?

Velkou cenu Křišťálový glóbus” letos získal izraelský film Restaurátor, režiséra Josepha Madmonyho.

Zvláštní cenu poroty pak slovensko/český film Cigán. Tento snímek získal na letošním ročníku festivalu nejvíce ocenění. Zvláštní uznání obdržel Ján Mižigár, představitel hlavní role, dále obdržel film cenu od mezinárodní federace filmových klubů FICC a také cenu Europa Cinemas Label.


Cenu za režii celovečerního snímku si ze 46. MFF odvezl francouzský režisér Pascal Rabaté za film Prázdniny u moře.


Nejlepší ženský herecký výkon předvedla herečka Stine Fischer Christensen ve filmu Neviditelná a nejlepším hercem se stal David Morse za roli ve filmu Spoluautor.


V sekci dokumentárních filmů nad 30 minut zabodoval dánský snímek režisérky Evy Mulvad Dobrý život. Vítězným dokumentem do délky 30 minut se stal polský film Deklarace nesmrtelnosti.


Mezi soutěžními snímky v kategorii Na východ od Západu zaujal porotu nejvíce makedonsko/srbský film Punk´s Not Dead režiséra Vladimira Blaževski.


Cenu Nezávislá kamera udělila letos porota v sekci Fórum nezávislých kanadskému filmu Sunflower Hour, v režii Aarona Houstona.


K výčtu hlavních ocenění nám chybí už jen Cena prezidenta MFF KV, kterou z rukou Jiřího Bartošky obdrželi filmový skladatel Goran Bregović a americký herec John Turturro, a Cena za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Tu si hned na úvod filmového festivalu převzala britská divadelní a filmová herečka Judy Dench.

Příští 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary připadne na týden od 29. června do 7. července 2012. Můžete se tak začít těšit na novou dávku filmových lahůdek a pravou festivalovou atmosféru Karlových Varů.

Více o uplynulém 46. ročníku MFF KV>>

 
 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 

« další aktuality z kategorie: Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 

Vyberte si z nejširší nabídky ubytování v Karlových Varech »

 
KARLOVY-VARY.CZ

KARLOVY-VARY.CZ
Virtuální infocentrum Karlovy Vary

Habrová 1445
363 01 Ostrov

Tel.: +420 773 378 559
E-mail: info@karlovy-vary.cz